LayerSlider[LayerSliderWP] Invalid shortcode

ŁRST 1 Etap

Pierwszy etap ŁRST zakładał wybudowanie sieci szkieletowej na terenie siedmiu powiatów województwa łódzkiego. Szkielet składa się z ośmiu węzłów usytuowanych w szpitalach wojewódzkich i w placówkach medycznych. Dzięki niemu już teraz mogą one korzystać z usług szerokopasmowych takich jak transmisja danych, połączenia głosowe, wideo konferencje.

ŁRST 1 Etap:

O sieci

Pierwszy etap ŁRST zakładał wybudowanie sieci szkieletowej na terenie siedmiu powiatów województwa łódzkiego. Szkielet składa się z ośmiu węzłów usytuowanych w szpitalach wojewódzkich i w placówkach medycznych. Dzięki niemu już teraz mogą one korzystać z usług szerokopasmowych takich jak transmisja danych, połączenia głosowe, wideo konferencje. W dalszej perspektywie ŁRST ma zapewnić możliwość korzystania z bogatej oferty usług teleinformatycznych mieszkańcom, podmiotom publicznym i gospodarczym na terenach objętych zasięgiem ŁRST.

Ponadto sieć będzie w stanie umożliwić szybką wymianę danych instytucjom samorządowym, administracyjnym i placówkom edukacyjnym. Realizacja projektu budowy ŁRST wpłynie pozytywnie zarówno na konkurencyjność rynku usług szerokopasmowych poprzez otwarty dostęp do pasywnej infrastruktury jak i na poziom wiedzy i świadomości mieszkańców województwa łódzkiego z zakresu korzyści płynących z korzystania z Internetu.

Lista węzłów ŁRST:

Nazwa obiektu Instytucja Adres
WS1 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi Pabianicka 62, 93-513 Łódź
WS2 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej PABIAN-MED. Jana Kilińskiego 10/12, 95-200 Pabianice
WS3 Samodzielny Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika Rakowska 15, 97-300 Piotrków Tryb.
WS4 Szpital Wojewódzki im. Jama Pawła II Czapliniecka 123 97-400 Bełchatów
WS5 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Prymasa Wyszyńskiego Armii Krajowej 7, 98-200 Sieradz
WS6 Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Warcie Sieradzka 3, 98-290 Warta
WS7 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu Parzęczewska 35, 95-100 Zgierz
WS8 Wojewódzki Szpital Zespolony w Skierniewicach Stanisława Rybickiego 1, 96-100 Skierniewice

[/tab]

etap1

Link do dokładnej mapy TUTAJ

Usługi

Pełniąca rolę operatora infrastruktury (OI) Łódzkiej Regionalnej Sieci Teletransmisyjnej 1 Etap oraz 2 Etap firma Infratel Operator Infrastrukturalny sp. z o.o. zapewnia szeroki wachlarz propozycji dla operatorów telekomunikacyjnych

Operator infrastruktury zapraszamy serdecznie do składania zapytań o możliwości świadczenia naszych usług.

Dzierżawa Ciemnych włókien

Usługa polega na dzierżawie włókien na odcinku od studni „0” znajdującej się na terenie szpitala do węzła znajdującego się w budynku

Dzierżawa kanalizacji kablowej

Umożliwia ona klientowi dostęp do korzystania z kanalizacji kablowej, w celu ułożenia kabli telekomunikacyjnych. Polega na dzierżawie mikrokanalizacji na odcinku od studni „0” do budynku szpitala. Usługa pozwoli na wybudowanie w kanalizacji zarządzanej przez OI własnej sieci kablowej bez konieczności ponoszenia kosztów związanych z budową własnej kanalizacji teletechnicznej.

Transmisja danych – LAMBDA

Usługa ta pozwala połączyć dwie lokalizacje za pomocą wysoko przepustowej infrastruktury. Wykorzystywana przez nas technologia DWDM umożliwia korzystanie z wielu standardów pozwalających na uzyskanie pojemności łącza do 10Gb/s. Usługa ta w szczególności dedykowana jest dla dużych operatorów telekomunikacyjnych, dostawców usług ISP jak również dla operatorów sieci kablowych wymagających ekonomicznego, szybkiego połączenia sieciowego między dwoma punktami.

Transmisja danych przy pomocy kanałów ETHERNET

Jest to usługa transmisji danych umożliwiająca realizacje połączeń w warstwie drugiej modelu OSI i pozwala na transparentne przesyłanie różnych typów ruchu warstw wyższych pomiędzy odległymi lokalizacjami.

Kolokacja

Polega na udostępnieniu przestrzeni fizycznej przez OI dla klienta w celu umieszczenia i podłączenia własnego sprzętu niezbędnego do realizacji własnych celów. W węzłach teletechnicznych w których istnieje możliwość instalacji własnych urządzeń OI zapewnia

  • system klimatyzacji z redundancją
  • system wykrywania dymu
  • gwarantowane zasilanie, oparte o przyłącze do sieci energetycznej
  • zasilacz UPS

 

Dokumenty